Воскресенье, 22.04.2018, 17:59
Логин:
Пароль:
Меню сайта

Скачать бесплатно
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 2
Пользователей: 1
Tetyanka_
Яндекс цитирования
Главная » Файлы » Наука и образование » Человек

"Гетьмани України": Іван Мазепа


Назва: Іван Мазепа
Автор: Шевчук В.О.
Серія: Гетьмани України
Вид-во: К.: Веселка
ISBN: 5-301-01311-4
Рік: 1992
Формат: pdf
Стор.: 136
Мова: українська
Розмір: 85,36 Мб

Художньо-документальна книжка про гетьмана Лівобережної України Івана Мазепу (1644 - 1709), його нелегку і драматичну долю. Крім життєпису, історичний нарис містить цікаві документи: вірші, думи Івана Мазепи, любовні послання Мазепи до юної Мотрі Кочубей, дипломатичне листування, універсали та інше.
Іван Мазепа належить до тих історичних постатей, чиїми іменами називають епохи. Іван Степанович Мазепа-Колединський (1639, за ін. даними 1629 або 1644-1709 рр.) є однією з найяскравіших і найсуперечливіших постатей української історії. Його життя та вчинки і сьогодні викликають гарячі суперечки та неоднозначні оцінки істориків. Мало кому випала така цікава і непроста доля за життя і після смерті. Приятель царя Петра, один із перших кавалерів ордену Андрія Первозванного – і борець за інтереси Української козацької держави. Будівничий величних соборів – і «Юда» та зрадник, відлучений від церкви, підданий анафемі …з амвонів тих самих соборів. Зазвичай неймовірно обережний майстер складних дипломатичних ігор – і людина, що зуміла поставити на карту все і, зрештою програла найризикованішу й найголовнішу гру свого життя. Блискучий світський кавалер у дусі розкішного, неповторного XVII століття, улюбленець жіноцтва і чи не єдиний справді обдарований поет і музикант-аматор серед усіх українських гетьманів.
(Для серед, та ст. шк. віку / Гол. редкол.: Ю. М. Мушкетик; передмова та упорядкування: В. О. Шевчук; художник Л.Кацнельсон)

D O W N L O A D:
Просмотров: 276 | Загрузок: 0
Категория: Человек | Добавил: Tetyanka_ | Дата добавления: 21.11.2016, 00:15 | Рейтинг: 0.0/0


Поделитесь находкой:


Не забудьте посмотреть:Реклама


Поиск